İADE / İPTAL KOŞULLARI

İPTAL KOŞULLARI

Arızalı / Hasarlı / Eksik / Farklı ürünler ile ilgili iptal ve iade hakkında;

·        Ambalajda, kutuda, kargo paketinde veya üründe fark edilir şekilde hasar, darbe, kırık, çizik, ezilme tespit edilmesi durumunda kargo görevlisine mutlaka hasar tespit tutanağı düzenletmelisiniz. Hasarlı kargolar için kargo görevlileri zabıt tutmakla yükümlüdür.

 

·        Hasar tespit belgesini düzenletmezseniz üründeki sorunun üretim veya kargo kaynaklı olduğunu ispatlamanız mümkün değildir. Bu nedenle mutlaka tutanak tutturmalısınız.

Sipariş İptal Etme

Siparişinizi oluşturmanızın ardından “Hesabım” sayfasında iptal etmek istediğiniz sipariş “Onay Bekliyor” konumunda ise doğrudan siparişi iptal et butonuna tıklayarak sipariş iptalini gerçekleştirebilirsiniz. Aksi durumda, müşteri hizmetleri telefonlarımızdan bizi arayarak, ilgili sipariş hakkında bilgi almanız gerekmektedir. Gerekli kontroller sonrasında eğer siparişiniz üretim departmanına iletildi ise sipariş iptali gerçekleştirilememektedir. Üretim başlamadı ise, sipariş iptal işlemleriniz başlatılacaktır.

İptal veya iade işlemlerinin tamamlanması halinde ücret iadeniz sipariş durumunuz İptal Edildi göründüğünde eş zamanlı olarak gerçekleşmektedir. Kartınıza yansıması birkaç gün alabilmekte olup, detaylı takibini bankanızdan sağlayabilirsiniz.

Sipariş İade Etme

Sipariş iadesine ait güncel süre bilgileri satış sözleşmesinde yer almaktadır.

İade için yapmanız gerekenler sırasıyla aşağıdaki gibidir.

Üyeliğinize giriş yaparak “Hesabım” sayfasından, “İade Taleplerim” menüsü altında “Yeni Talep Oluştur” yolunu izleyerek iade talebi oluşturabilirsiniz.

İade talebi oluşturduktan sonra, müşteri hizmetlerimiz sizinle iletişime geçecektir. İade sürecinde gerçekleştirmeniz gereken adımlar hakkında gerekli bilgi size aktarılacaktır.

İade edeceğiniz ürünü faturanız ile beraber göndermeniz gerekmektedir.

Siparişinizin tamamı iade olacaksa faturanızın her iki nüshasını da, siparişinizde sizde kalacak ürünler varsa, sadece ilk nüshasını göndermeniz yeterlidir.

İade kargo gönderisi ücreti, sebebine bağlı olmakla birlikte alıcıya ait olabilir.

İade gönderiniz bize ulaştıktan sonra 7-14 iş günü içerisinde ücret iadeniz sağlanmaktadır.

İade gönderisinin hatalı adrese ulaşması sonucu, depomuza teslimat süresi değişebilir.

İade süresi gönderimi sağladığınız tarihten itibaren değil, depomuza ulaştığı tarihten itibaren başlar.

İade gönderisi sizin tarafınızdan gerçekleştirildiği için gönderimi sağladığınız kargo firmasından/şubesinden takip numaranızı siz talep edebilirsiniz.

Bu numara ile gönderi takibi ve teslimat tarihini kontrol edebilirsiniz.

Ücret iadeniz gerçekleştiğinde üye mail adresinize bilgi maili gönderimi sağlanmaktadır.

 

İADE KOŞULLARI

Tüketici Kanunu gereği iade koşulları aşağıdaki gibi olup,özet olarak İade Etme başlığında anlatılan şekilde iadenizi yapmanız durumunda iade işlemleriniz en kısa sürede sonuçlandırılmaktadır.

İadeler mutlak surette ürünün orijinal kutusu ve/veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır.

·        Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş (örneğin orijinal kutu/ambalajı yırtılmış, farklı bir kutu/ambalaj içerisine konulmuş, kutu/ambalaj üzerine kargo etiketi/gönderi yada sair bilgiler ayrıca yapıştırılmış ve/veya ambalaj/kutu koli bandı ile bantlanmış veya üzerine yazı yazılmış koli/ambalajlı ürünler kabul edilmemektedir), ekonomik değerini/tekrar satılabilme özelliğini kaybetmiş, bir kez dahi olsa kullanılmış, herhangi bir şekilde hasar verilmiş, herhangi bir şekilde Satıcıdan kaynaklanmayan nedenler ile başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan vb. ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

·        İade edilmek istenen ürün ile birlikte orijinal fatura, irsaliye (Alıcıda bulunan bütün kopyaları) ve iade sebebini de içeren bir açıklama gönderilmesi gereklidir.

·        Ürün seçiminde uyumsuzluk problemi yaşanabilecek ürünler için, teknik destek alınması ve devamında uygun ürünün tespiti ile sipariş verilmesi gerekmektedir.

·        Gizli ayıplar dışında ürün iade taleplerinin, ürünün teslim alınmasından itibaren 30 gün içerisinde yapılması gerekmektedir.

·        30 Günlük süre mutlak süre olarak yasal mevzuat uyarınca belirlenmiş olup, bu hususa özellikle dikkat edilmesi rica olunur.

·        Ürünün hasarlı, zarar görmüş, ekonomik değerini kaybetmiş, hatalı vb. kusurları kargo teslimi anında kontrol edilecek, bu konuda kargo/nakliye şirketi yetkilisi Alıcıya yardımcı olacak, bu tür hata, ayıp vb kusurları olan ürünler Alıcı tarafından teslim alınmayacak, kargo yetkilisi bu tür hususların tespiti durumunda ürünü Alıcıya teslim etmeyecektir.

·        Özel sipariş, Müşteri için özel imal edilen siparişlerin iadesi mümkün bulunmamaktadır. Bu açıdan ölçülerin doğru alınması, ölçü alınması aşamalarında teknik destek alınması, hataların en az indirgenmesi bakımından mutlaka detaylı özellik ve ölçü bildirilmesi gerekmektedir.

 

Ürün İade Adresi: İAYOSB AYDINLI MH. GAZİ BULVARI NO:50 Tuzla / İSTANBUL