Radyatör Vanaları
₺2.201,73 KDV Dahil
₺3.145,32 KDV Dahil
%30 İndirim
%30İndirim
Ücretsiz Kargo
Radyatör Vanaları
₺763,22 KDV Dahil
₺1.090,32 KDV Dahil
%30 İndirim
%30İndirim
Ücretsiz Kargo
Radyatör Vanaları
₺1.145,01 KDV Dahil
₺1.635,73 KDV Dahil
%30 İndirim
%30İndirim
Ücretsiz Kargo
Radyatör Vanaları
₺702,87 KDV Dahil
₺1.004,10 KDV Dahil
%30 İndirim
%30İndirim
Ücretsiz Kargo
Radyatör Vanaları
₺1.054,30 KDV Dahil
₺1.506,15 KDV Dahil
%30 İndirim
%30İndirim
Ücretsiz Kargo
Radyatör Vanaları
₺775,98 KDV Dahil
₺1.108,55 KDV Dahil
%30 İndirim
%30İndirim
Ücretsiz Kargo
Radyatör Vanaları
₺1.163,98 KDV Dahil
₺1.662,82 KDV Dahil
%30 İndirim
%30İndirim
Ücretsiz Kargo
Radyatör Vanaları
₺3.302,59 KDV Dahil
₺4.717,99 KDV Dahil
%30 İndirim
%30İndirim
Ücretsiz Kargo

Radyatör Vanası


Günümüzde merkezi ve doğal gaz ısıtma sistemlerini radyatörler oluşturmaktadır. Radyatörler farklı çeşitlerde sunuldukları için kişilerin kullanım alanına göre değişkenlik gösterir. Bunların işlevselliklerini tam olarak yerine getirebilmeleri için ise radyatör vanalarına ihtiyaçları vardır. 
Radyatörler sadece odaları ısıtmakla kalmaz aynı zamanda sıcak su üretimini de gerçekleştirirler. Sıcak su ve yayılan ısı miktarının kontrolü radyatör vanası sayesinde gerçekleşir. İki adet kullanılan radyatör vanalarının temelde işlevsel özellikleri bu şekildedir. 
Tıpkı radyatörlerde olduğu gibi radyatör vanaları da birbirinden çeşitli modellerde üretilmiştir. Bu nedenle bazı unsurları göz önünde bulundurarak ihtiyacınız olan radyatör vanasını seçmek gerekir. Bu faktörler arasında kullanım alanı, boyutu ve üretildiği malzemeleri saymak mümkündür.
 

 

Radyatör Vanası Çeşitleri


Isı derecesini artırmak ya da azaltmak için kullanılan radyatör vana çeşitleri temelde aynı amaçla kullanılır. Hatta radyatörü tamamen kapatmak için de bu vanaların kullanıldığını bilmeliyiz. Radyatör vanalarının çeşitlerinden bahsetmek gerekirse termostatik vanalar, köşe radyatör vanaları ve düz radyatör vanaları olarak sayabiliriz. Düz radyatör vanaları en fazla tercih edilen radyatör vanası çeşitlerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Boru tesisatına 90 derecelik bir açıyla bağlanan düz radyatör vanaları herhangi bir kıvrılma olmadan işlevsel hale gelir. 
Düz radyatör vanası krom ya da boyalı olarak üretilebilir. Bir diğer tercih edilen radyatör vana çeşidi ise köşe radyatör vanalarıdır. Boru tesisatını 90 derecelik açıyla karşılayan köşe radyatör vanaları açılı radyatör vanalarıyla benzer özelliklere sahiptir. 
Bu radyatör vana çeşitleri genel olarak manuel radyatör vanaların kapsamına girmektedir. El ile çevrilip ayarlanabilen manuel radyatör vanalarını hemen her yerde bulmak mümkündür. Zira günümüzde ev ve iş yerlerinde en fazla kullanılan radyatör vanası çeşididir. 
Radyatör vanaları genel olarak bu çeşitlerde olup ev ya da iş yerlerinde kullanılırlar. Görünüm olarak daha şık bir radyatör vanası almak isteyenler minimal tasarımlarda üretilen vanalarmızıda tercih edebilirler. Ayrıca manuel dışında olan termostatik radyatör vanaları da el ile kontrol gerektirmediği için günümüzde diğer tercih edilen vanalardan biridir.


 

Radyatör Vanasının İşlevsel Özellikleri


Kışın konforlu bir alan yaratmak için kullanılan radyatörlerin olmazsa olmaz parçalarından biri radyatör vanasıdır. İç mekanın ısısını ayarlayan bu parça aynı zamanda sıcak su üretimini de kontrol eder. Konforlu ve pratik bir kullanım sağlayan yüksek kaliteli carisa radyatör vanaları sitemizde satışa sunulmuştur 
Kışın bir yandan ısınırken bir yandan da enerji tasarrufu yapmak radyatörlerle mümkündür. Ancak bunu mümkün kılabilmek için de radyatör vanalarına ihtiyaç duyulur. Kullanım alanına ve radyatör tesisatına göre radyatör vanası çeşitlerinden birini seçebilirsiniz. 
İç mekanlarda ısıtma sistemi olarak kullanılan radyatörlerin önemli parçalarından biri olan radyatör vanası birçok modelde sunulmuştur. Kullanım alanınıza ve tercih ettiğiniz malzemeye göre seçiminizi yapabilirsiniz. Eğer bu konu hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz canlı yardımdan yada telefon ile ekibimizle irtibata geçebilirsiniz.
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR